Įsivaizduokite, kad turite perplaukti upę tamsoje ir be valties. Būtent tai padarė Kaltouma, kai jos kaimelį Šiaurės Nigerijoje prieš ketverius metus užpuolė kovotojų grupė. Gelbėdama vaikų gyvybes išsivedė juos į penkias dienas trunkančią kelionę pėsčiomis. Pabėgėliams teko kirsti upes tamsoje, plukdyti vaikus rankose, kabinantis už plūduriuojančių žolių.
Kam pasiryžusi mama,
siekdama apsaugoti
savo vaikus?
„Turėjau išsaugoti savo vaikų gyvybes," – išgyvenimais dalijosi Kaltouma. Ji nepasidavė, nes kitoms mamoms ir vaikams jos reikėjo. Po kelių dienų jie pasiekė Čado ežero krantus, kur nebuvo jokios pastogės. Taigi, jiems tiesiog plikomis rankomis teko statyti namelius iš tokių medžiagų, kokias pavyko rasti.
Vietiniai gyventojai jų nepriėmė, nes konfliktų zonose visi bijo svetimšalių. Pagaliau po varginančios kelionės mamos su vaikais pasiekė saugų prieglobstį Čade, kur Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas suteikė jiems būtinąją pagalbą.

Kaltouma pasielgė taip, #KaipElgiasiMamos. Aukokite, kad galėtume padėti tokioms mamoms suteikti pastogę.
Mamos visame pasaulyje neturi kito pasirinkimo, kaip tik stoti akis į akį su pavojumi ir nežinomybe kiekvieną dieną, kad galėtų aprūpinti savo vaikus. Kartu mes galime padėti Kaltumai ir kitoms mamoms karinių konfliktų zonose kurti gyvenimus iš naujo. Padėkite šioms moterims, kad jos galėtų elgtis taip,
#KaipElgiasiMamos.
Kaltouma pabėgo iš konflikto zonos Nigerijoje, tačiau jai ir toliau tenka grumtis su iššūkiais. Kiekvienas jos pasirinkimas - gyvenimą keičiantis sprendimas. Ji elgiasi taip, #KaipElgiasiMamos, o kaip pasielgtumėte Jūs?
Įmonės kodas: 190679146
Paramos sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211
2020 © Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija