Jei jūs ar jūsų šeima gyventumėte konflikto zonoje, badautumėte ar būtumėte įbauginti... kokių žygdarbių imtumėtės dėl savo šeimos saugumo? Kaip ir tūkstančiai kitų mamų Demokratinėje Kongo Respublikoje Nensi patyrė ginkluotas smurto atakas. Ji nuolat gyveno karo šešėlyje, tačiau ir toliau dirbo žmogaus teisių aktyviste, kovodama už piliečių teises ir jų orumą.
Kam pasiryžusi mama,
siekdama apsaugoti
savo vaikus?
Deja vieną dieną gyvenimas tapo nebepakeliamas, smurtas atėjo ir į Nensi namus. „Teko bėgti, kai sužinojau, kad laukiuosi kūdikio" - prisipažino Nensi. Bijodama dėl ateities, su kūdikiu įsčiose, mama išsigelbėjo nuo užpuolikų, tačiau visame karo chaose ji buvo atskirta nuo savo vyriausio sūnaus.
Dvejus metus ji nieko negirdėjo apie savo sūnų. „Negalėjau pranešti jam, kad tebesame gyvi. Nieko apie vienas kitą nežinojome“ - baisiausią motinai košmarą prisimena Nensi. Dabar ji gyvena Kenijoje. Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto dėka po dvejų metų Nensi pagaliau sužinojo, kad sūnus gyvas ir jiems pavyko užmegzti kontaktą telefonu. Šiuo metu pradėtas šeimos sujungimo procesas.

Nensi pasielgė taip, #KaipElgiasiMamos. Ji siekė apsaugoti vaikų gyvybes, tačiau buvo atskirta nuo sūnaus. Jūsų auka gali padėti tokioms mamoms, kaip Nensi, atrasti saugius namus ir vėl susitikti su brangiais žmonėmis.
Mamos visame pasaulyje neturi kito pasirinkimo, kaip tik stoti akis į akį su pavojumi ir nežinomybe kiekvieną dieną, kad galėtų aprūpinti savo vaikus. Kartu mes galime padėti Nensi ir kitoms mamoms karinių konfliktų zonose kurti gyvenimus iš naujo. Padėkite šioms moterims, kad jos galėtų elgtis taip,
#KaipElgiasiMamos.
Nensi pabėgo iš konflikto zonos, siekdama apsaugoti brangiausius žmones. Ji elgiasi taip, #KaipElgiasiMamos, o kaip pasielgtumėte Jūs? Aukodami galite padėti tokioms mamos, kaip Nensi, susitikti su kitoje šalyje likusiais šeimos nariais.
Įmonės kodas: 190679146
Paramos sąskaita: SEB bankas LT277044060000908211
2020 © Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija