Šiuo metu susiduriame su ypatinga situacija – Lietuvos sieną kerta daugybė migrantų iš skirtingų šalių. Šie žmonės nėra tik kylanti kreivė statistikos suvestinėse. Tai – žmonės, tarp kurių – ir šeimos su vaikais, nelydimi nepilnamečiai, besilaukiančios moterys, žmonės su kritinėmis ligomis bei neįgalumais, ir jiems reikia mūsų pagalbos. Įsivaizduokite save toli nuo namų – stovintį tik taip, kaip išėjote...

9 nevyriausybinės organizacijos – Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, "Maisto bankas", Lietuvos skautija, menų agentūra Artscape, Gelbėkit vaikus, Diversity Development Group, Pabėgėlių taryba ir beveik 300 savanorių – sujungė savo jėgas tam, kad padėtų valstybei pasirūpinti baziniais šių žmonių poreikiais.


Žmogiškumas - svarbiausia!
Net trečdalį į Lietuvą atvykusių migrantų sudaro moterys, apie ketvirtadalį - nepilnamečiai. Tai pažeidžiami asmenys, kurie dėl saugesnio jų pačių ir šeimų gyvenimo atidavė bei paaukojo viską. Jie dažnai sieną kerta su minimaliu kiekiu daiktų, o kartais atvyksta net be batų...

Kad ir kokia sudėtinga būtų situacija, mes tikime, jog žmogiškumas – svarbiausia. Istorijos, kuriomis pasidalija Lietuvą pasiekę migrantai – jautrios ir skausmingos. Palikti gimtus namus, leistis į nežinią verčia sunkūs išgyvenimai, sveikatai ir gyvybei pavojingos aplinkybės.

Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie šių pažeidžiamų žmonių bazinių poreikių užtikrinimo. Jūsų paaukotos lėšos bus skiriamos pirmo būtinumo vaistams, higienos priemonėms, pieno mišiniams bei kitiems kūdikių ir vaikų produktams (sauskelnėms, lavinimo bei užimtumo priemonėms ir pan.), apatiniams drabužiams bei pagalbos organizavimui. Taip pat galima prisidėti savanoriaujant.

Jūsų pagalba – daugiau nei finansinė parama tiems, kurie dabar atsidūrė sudėtingose situacijose. Tai – žmogiškumas!